چرا کاردان بهترین مکان تحصیلی برای فرزندان تان است؟

پوهنتون کاردان منحیث پوهنتون پیشتاز در کشور بر نقش والدین و خانواده‌ها در موفقیت علمی و مسلکی محصلان، باورمند است و والدین و خانواده‌های محصلان خویش را منحیث اعضای از خانواده بزرگ علمی و اکادمیک خود می‌داند. این پوهنتون، همواره تلاش ورزیده تا بادر نظرداشت خواسته‌های محصلان و خانواده‌های شان، امکانات تحصیلی به‌روز و همپا با معیارهای جهانی را برای شان فراهم سازد تا متضمن فردای روشن برای محصلان عزیز باشد. ما می‌خواهیم والدین گرامی از امکانات و سهولت‌های ارایه‌ شده برای فرزندان شان رضایت کامل داشته باشند. والدین محصلان در برنامه‌های مختلف پوهنتون کاردان از جمله، مراسم قدردانی از محصلان ممتاز، محفل چهل بهترین زیر سن چهل، گردهمایی فارغان و جشنواره‌های فراغت محصلان، اشتراک کرده و دست‌آوردهای فرزندان شان را در کنار شان تجلیل می‌کنند.

بخش والدین پوهنتون کاردان نیز جهت حمایت والدین محصلان این پوهنتون ایجاد گردیده است تا شما را در مورد روند شمولیت، بورسیه‌ها و کمک‌های مالی، رشته‌های تحصیلی، انجمن‌های محصلان، خدمات کاریابی و سایر سهولت‌ها و امکانات پوهنتون بیشتر آشنا سازد.

بازدید مجازی

برای درک بهتر این بخش، ویدیو را مشاهده کنید.


صفحه اصلی

اعتبار ملی و بین‌المللی


پوهنتون کاردان در سال ۱۳۹۷ خورشیدی موفق شد اعتبار ملی اکادمیک خود را از وزارت تحصیلات عالی افغانستان با کسب بلندترین نمرات بدست آورده و منحیث بهترین پوهنتون افغانستان لقب گیرد. پوهنتون کاردان هم اکنون عضو از شبکه‌ی جهانی تجارت بوده و از سوی نهاد بین‌المللی اعتباردهی برای برنامه‌های تحصیلی در عرصه تجارت ایالات متحده امریکا (IACBE) نیز اعتبار بین‌المللی خود را بدست آورده است. شما می‌توانید برای دریافت معلومات کامل در مورد همکاران ملی و بین‌المللی ما به آدرس زیر مراجعه کنید:
https://kardan.edu.af/International-Affairs


صفحه اصلی

فراهم‌سازی خدمات کاریابی و فرصت‌های شغلی


دفتر خدمات کاریابی پوهنتون کاردان از طریق خدمات و برنامه‌های خاص با راه‌اندازی کارگاه های آموزشی و برنامه های انکشافی به محصلان و فارغان کمک می‌کند تا به اهداف شغلی شان دست یابند. کارمندان مجرب این بخش برای آن عده محصلان و فارغانی که می خواهند عملا شامل کار شوند فرصت‌های آموزشی را در مورد این‌که چگونه بست‌های خالی را دریافت کنند و مطابق آن چگونه خلص سوانح یا CV خود را تهیه کرده و مصاحبه نمایند، آماده می سازند. این همکاری و آموزش،‌ محصلان و فارغان پوهنتون کاردان را کمک می‌کند تا بتوانند به زودترین فرصت اشغال وظیفه نمایند. در همین حال پوهنتون کاردان درنظر دارد تا در جریان سه ماه آینده از طریق کمپاینِ "کار را به کاردان بسپارید" ۱۵۰ محصل و فارغ خود را شامل وظیفه در نهادهای ملی و بین‌المللی سازد. برای معلومات کامل در مورد خدمات کاریابی ما به آدرس زیر مراجعه کنید:
https://kardan.edu.af/dr/Success-center/career_services.aspx


صفحه اصلی

مشارکت محصلان در برنامه‌های مختلف


پوهنتون کاردان بمنظور سهیم‌سازی محصلان در برنامه‌های مختلف و فعالیت‌های خارج از نصاب، دفتر مشارکت و موفقیت محصلان را ایجاد کرده است. هدف اساسی این دفتر، توانمندسازی محصلان و بلندبردن ظرفیت شان برای دستیابی به شکوفایی هرچه بیشتر است که از دریچه‌ی مشورت، رهبریت و همکاری با محصلان به این هدف، رسیدگی می‌شود. با پشتیبانی از مشارکت محصلان خارج از ساحۀ درسی، ما سمینارها، برنامه‌ها و کنفرانس‌هایی را برگزار و مدیریت می‌کنیم که به محصلان و فارغان، تجربۀ پرمعنای علمی را که متضمن رشد علمی، اجتماعی و شخصی شان است، فراهم می‌کند.

محصلان می‌توانند افزون بر مشارکت در برنامه‌های مختلف، عضویت انجمن‌های مختلف محصلان، از جمله انجمن شطرنج، انجمن فوتبال، انجمن کرکت، انجمن والیبال، انجمن متشبثان، انجمن شاعری، انجمن کمپیوتر ساینس، انجمن انجنیری، انجمن رهبران نوظهور، انجمن مناظره، انجمن سفیران جوان برای اهداف توسعه پایدار، انجمن حکمیت تجاری، انجمن علوم سیاسی، انجمن رضاکاران، انجمن ژورنالیزم، انجمن کتابخوانی آنلاین، انجمن جساپ و انجمن عکاسی، را بدست آورند.


صفحه اصلی

برنامه‌های تحصیلی پوهنتون کاردان


پوهنتون کاردان برنامه‌های اداره تجارت، اقتصاد، ژورنالیزم و ارتباطات عامه، حقوق، علوم سیاسی و روابط بین الملل، انجنیری سیول و کمپیوتر ساینس را در مقطع لیسانس و اداره تجارت و روابط بین‌الملل را در مقطع ماستری، تدریس می‌کند. علاوه بر این، پوهنتون کاردان در جریان نزدیک به دو دهه‌ی گذشته، تلاش ورزیده تا یک محیط آرام با داشتن سهولت‌ها و امکانات به‌روز تحصیلی را برای محصلان خویش فراهم بسازد. برای معلومات بیشتر در این مورد به آدرس زیر مراجعه کنید:
https://kardan.edu.af/admissions


صفحه اصلی

شمولیت در پوهنتون کاردان


ثبت نام برای سمستر بهاری ۱۴۰۰ در مقاطع لیسانس و ماستری آغاز شده است. محصلان علاقمند می‌توانند به صورت آنلاین و یا هم حضوری با مراجعه به دفتر شمولیت محصلان واقع شعبه تایمنی، ثبت نام کنند. همکاران ما در دفتر شمولیت محصلان، دستورالعمل‌های لازم را در مورد مراحل بعدی روند شمولیت به شما ارایه می‌دهند.

برای معلومات بیشتر در مورد شمولیت در پوهنتون کاردان به شماره‌های زیر تماس بگیرید:
۰۷۹۹۵۲۸۳۸۳ و ۰۷۷۷۵۲۸۳۸۳


صفحه اصلی

بورسیه‌ها و کمک‌های مالی


پوهنتون کاردان بمنظور این‌که به آن‌عده از محصلانی که مشکلات مالی دارند، کمک کرده باشد، برای سمستر بهاری ۱۴۰۰ کمک‌های مالی را درنظر گرفته است. بورسیه ها و کمک‌های مالی پوهنتون کاردان در آغاز هر سمستر توسط کمیته مربوطه تعیین و اجرا می‌شود و به جز تخفیف ویژه برای شماری از رشته‌های تحصیلی نظیر ژورنالیزم و ارتباطات عامه، انجنیری سیول و اقتصاد، برای سایر رشته‌ها برای یک سمستر مدار اعتبار می‌باشد. تخفیف ویژه برای سه برنامه ژورنالیزم و ارتباطات عامه، اقتصاد و انجنیری سیول که برای تمام دوره تحصیلی مدار اعتبار می‌باشد، قرار ذیل است:

  • تخفیف ویژه 50 درصدی برای رشته ژورنالیزم و ارتباطات عامه
  • سه هزار افغانی تخفیف در هر ماه برای رشته انجنیری سیول
  • سه هزار افغانی تخفیف برای محصلان اناث و دو هزار افغانی برای محصلان ذکور در هر ماه برای رشته اقتصاد

جهت دریافت معلومات کامل پیرامون بورسیه‌ها و کمک‌های مالی پوهنتون کاردان از لینک زیر دیدن نمایید:
bit.ly/3qQFwuw


صفحه اصلی

پرسش‌های متداول